… oľutuj a rob nové rozhodnutia

Takže ak je niekto (vštiepený) v Kristovi (Mesiášovi), je novým stvorením (úplne novým stvorením); drievne [minulý morálny a duchovný stav] pominulo, hľa, všetko je nové. – 2. KORINŤANOM 5:17

Nesprávne rozhodnutia spôsobujú ľútosť a keď zažívame ľútosť, potrebujeme s ňou niečo urobiť a dovoliť, aby nás naučila robiť lepšie rozhodnutia v budúcnosti.
Rozumiem, že nesprávne rozhodnutia vedú k ľútosti. Pamätám sa na obdobie pred pár rokmi, keď som sa pozerala na seba a svojho manžela Dava a videla som medzi nami značný rozdiel, pretože celý život cvičil a je zdravý, silný a v dobrej fyzickej kondícii.
Spočiatku som len ľutovala, že nie som taká silná ako Dave, ale potom som si uvedomila, že s tým môžem niečo urobiť. Teraz pravidelne cvičím a som užasnutá tým pozitívnym rozdielom, aký to prinieslo.
Biblia hovorí, že s Bohom si novým stvorením. Nemusíš žiť svojim starým spôsobom, ale teraz môžeš urobiť nové, lepšie rozhodnutia, zmocnený Duchom Svätým. Ak zistíš, že ľutuješ niektoré nemúdre rozhodnutia, ktoré si urobil v minulosti, nenechaj sa oklamať myšlienkami, že je príliš neskoro niečo s tým urobiť. Len začni robiť to, čo je správne a potom sa toho drž.
Ak začneš robiť lepšie rozhodnutia, začneš si užívať život, žijúc v Božích požehnaniach každý deň.

Modlitba

Duchu Svätý, viem, že som novým stvorením. Nechcem žiť v ľútosti zo svojej minulosti. Pomôž mi robiť dobré rozhodnutia, aby som si mohol užívať budúcnosť, ktorú pre mňa máš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon