Otvor svoje srdce

Otvor svoje srdce

„ A Ježiš zaplakal.“ (JÁN 11:35)

Mnoho ľudí nepociťuje zbožné emócie, pretože v minulosti prežili toľko bolesti, že jednoducho len „vypli“ svoje pocity. Ľudia, ktorí dlhodobo odmietajú čokoľvek cítiť, sa toho boja, pretože jediný pocit, ktorý si pamätajú, je bolesť.

V konečnom dôsledku je potrebné vysporiadať sa s emocionálnou bolesťou, aby sme znovu mohli pociťovať zbožné emócie v našom živote. Ak sami sebe znovu dovolíme niečo cítiť, zmení sa naše tvrdé srdce na jemné, ale vyžaduje si to trpezlivosť a ochotu spolupracovať s Bohom, aby sa tieto pocity znovu „zapli“.

Bez ohľadu na to, čo vám túto bolesť spôsobilo alebo aké ťažké to bolo, nezostávajte v otroctve tvrdého srdca. To možno vylieči symptómy, ale neodstráni korene vašej bolesti. Neochráni vás to pred ďalšou bolesťou, ale zabráni vám to počuť Boží hlas. Tvrdé srdce nie je od Boha. Boh nás stvoril, aby sme mali pocity. Podľa dnešného verša dokonca aj Ježiš plakal.

Vždy, keď dovolíte sami sebe mať nejaké pocity, budete zraniteľní, ale už to bude iné, pretože vo vašom vnútri žije Ježiš Uzdraviteľ. Kedykoľvek budete zranení, On bude priamo tam, aby sa postaral o ranu.

Ak ste „vypli“ svoje emócie, prosím uvedomte si, že ste ohrozili svoju schopnosť počuť Boží hlas. Otvorte Mu svoje srdce, požiadajte Ho, aby obmäkčil vaše srdce a uzdravil vás. Potom budete môcť počuť Jeho hlas a užívať si dôverné spoločenstvo s Ním.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Ak staviaš múry, aby si udržal ľudí mimo svojho života, budeš žiť za týmito múrmi vo väzení, ktoré si si sám postavil.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon