Rob to čo najlepšie!

Rob to čo najlepšie!

Aby ste boli schopní posúdiť, čo je dobré a čo nie, aby ste boli čistí a prostí úrazu na deň Kristov. – FILIPANOM 1:10

Boh je excelentný. Ako Jeho zástupcovia by sme mali byť tiež takí. Preto je dôležité, aby sme urobili najlepšie to na čokoľvek položíme naše ruky. Mali by sme byť motivovaní urobiť všetko, čo je v našich silách, čokoľvek sme si predsavzali. Pavol nás vyzýva vážiť si to, čo je excelentné a má skutočnú hodnotu (Filipanom 1:10). Ak sa excelentnosť stane naším životným štýlom, budeme mať Božiu radosť a budeme dobrým príkladom pre tento svet.

Musíš zasievať excelentnosť, aby si mohol žať excelentnú úrodu. Nemôžeme očakávať v živote excelentné výsledky, pokiaľ nežijeme život excelentne. Biblia nás učí rozvíjať usilovnosť, vytrvalosť a odhodlanosť – to všetko nám umožňuje žiť život excelentne.

Povzbudzujem ťa, aby si každý projekt či aktivitu, ktorú ti Boh dáva do cesty, urobil čo najlepšie. Buď usilovným. Nenechávaj veci nedokončené, ale dokonči to, čo si začal, ako najlepšie vieš. Nastav svoju myseľ na vytrvalosť a odhodlanosť. Daj si záväzok podávať excelentné výsledky.

Boh si váži postoj excelentnosti/dokonalosti. Rozhodni sa urobiť veci najlepšie ako vieš a On ťa vždy k tomu zmocní.


Modlitba

Bože, chcem žiť život excelentne. Posilni ma a pomôž mi v každej situácii, aby som robil veci najlepšie ako viem, s vytrvalosťou, usilovnosťou a odhodlanosťou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon