Sejba a žatva

Sejba a žatva

Nemýľte sa, Bohu sa nebude nikto posmievať. Lebo čokoľvek seje človek, to bude i žať. – GALAŤANOM 6:7

Písmo nám jasne hovorí, že budeme žať to, čo sejeme. Doslovne sa to týka poľnohospodárstva a výsadby plodín. Veľa ľudí vie, že sa to tiež týka aj dávania peňazí a štedrosti. No vedel si, že tento princíp sa vzťahuje aj na spôsob, ako sa správame k ostatným?

Naše postoje a slová sú „semenami“, ktoré každý deň rozsievame a určujú, aký druh ovocia alebo žatvy budeme mať v našich okolnostiach a vo vzťahoch.

Diabol miluje, keď nás drží zaneprázdnených sebeckým zmýšľaním, zaobchádzaním s vernými priateľmi akoby neboli dôležití, zasievaním slov sváru v našich rodinách a negatívnym zmýšľaním o šéfoch, pastoroch atď..
Diabol chce zasiať zlé semeno do každého vzťahu a každej okolnosti.

Tak veľa ľudí sa takto správa a potom sa divia, prečo ich ľudia nemajú radi alebo sa k ním nesprávajú tak, ako by chceli. Odpoveď je jednoduchá – žnú to, čo zasiali!

Dovoľ mi sa ťa opýtať: „Čo dnes seješ?“ Z Božej milosti sa rozhodni zasievať lásku, odpustenie, láskavosť a trpezlivosť do každého vzťahu a situácie. Zistíš, že ak zaobchádzaš s ostatnými tak, ako Boh chce, tak zožneš život naplnený povzbudivými, zbožnými vzťahmi a uspokojivými výsledkami.


Modlitba

Duchu Svätý, chcem zasievať dobré veci a žať dobré veci. Namiesto sebeckého správania voči ostatným, pomôž mi zasievať láskavosť a lásku do vzťahov so všetkými ľuďmi v mojom živote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon