Úzka cesta je dobrým miestom

Úzka cesta je dobrým miestom

„Lebo je tesná brána a úzka cesta, ktorá vedie do života, a málo je tých, ktorí ju nachádzajú.“ (MATÚŠ 7:14)

Možno vám napadne niečo, čo ste pred pár rokmi urobili bez problémov, ale keby ste to urobili teraz, trápilo by to vaše svedomie. Pred pár rokmi vás to možno netrápilo, ale pretože vám Boh zjavil, že je to nesprávne, teraz by vám ani nenapadlo to urobiť.

Boh s nami rozpráva o problémoch, pracuje s nami, aby prišla zmena a potom nás nechá chvíľu odpočívať. Avšak, ako dlho budeme počúvať, tak dlho s nami bude rozprávať o niečom novom.

Ak ste podobní ako ja, kedysi ste kráčali po širokej a nerozvážnej ceste, ale teraz kráčate po úzkej ceste. Pamätám si, ako som raz povedala Bohu: „Zdá sa, že moja cesta sa neustále zužuje a zužuje.“ Pamätám si, že som cítila, že cesta, ktorou ma Boh viedol sa zužovala, a bola až taká úzka, že tam už nebolo dostatok miesta ani pre mňa! Niet divu, že Pavol povedal: „Už viac nežijem ja, ale Kristus, ktorý žije vo mne“ (pozri Galaťanom 2:20). Keď Ježiš prichádza žiť v nás, staneme sa Jeho trvalým bydliskom a On pomaly rozširuje svoju prítomnosť v našich životoch, kým tam nebude viac Jeho a menej našej starej sebeckej prirodzenosti.

Ak máte pocit, že ste na úzkej ceste – akoby ste nemohli robiť to, čo ste robili predtým, alebo ak si myslíte, že obmedzenia sú pre vás príliš prísne – potom buďte povzbudení, vaša stará prirodzenosť je vytláčaná a môže vo vás prebývať viac Božej prítomnosti.

BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Príjmy obmedzenia s vedomím, že nechávaš viac priestoru pre Boha.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon