Volaj Boha „Ocko“

Lebo ste nevzali ducha služby, aby ste sa zase báli, ale ste vzali ducha synovstva [Duch plodí synovstvo], v [blaženosti] ktorom voláme: Abba [Ocko], Otče! – RIMANOM 8:15

Strach môže mať silný vplyv na náš život. V skutočnosti je len opakom viery, ktorú nepriateľ prekrútil. Hovorí nám: „Ver, čo ti hovorím. Toto nebude fungovať. Tvoje modlitby sú nanič. Nemáš právo sa postaviť pred Boha. Zlyhal si.“
Strach ti vždy hovorí kým nie si, čo nemáš, čo nedokážeš urobiť a kým nikdy nebudeš. Rimanom 8:15 však hovorí, že si Božím dieťaťom a Boha môžeš nazývať „Abba, Otec“.

Slovo „Abba“ používajú malé deti pri oslovovaní svojich otcov. Je to podobné nášmu slovu „Ocko“. Je menej formálne ako Otec a svedčí o blízkom vzťahu medzi dieťaťom a jeho alebo jej otcom.

Ježiš povedal, že Boha môžeme nazývať „Ocko“, pretože nás vyslobodil zo strachu. Vždy sa postará o Svoje milované deti a my môžeme k Nemu prísť bez strachu z odmietnutia. Keď bežíme k Nemu s nejakým problémom alebo bolesťou, čaká s otvorenou náručou, aby nás upokojil a povzbudil.

Modlitba

Ocko, ďakujem Ti, že som Tvojím dieťaťom. Viem, že sa o mňa postaráš, takže nemusím žiť v otroctve strachu. Milujem Ťa!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon