Zvládnutie životných skúšok

Zvládnutie životných skúšok

… a postav pevne [nekompromisne] spravodlivého [bezúhonného a v súlade s Tebou]. Ale však ten, kto skúša srdcia a ľadviny, je spravodlivý Boh. —ŽALM 7:10

Život je plný výziev, ktoré preskúšavajú naše odhodlanie a našu vieru v Boha. Či už čelíme blížiacej sa hrozbe od diabla, alebo každodenným ťažkostiam, kvalita nášho charakteru bude pravidelne testovaná.
Bolo by to veľkou chybou prehliadnuť fakt, že Boh skúša naše srdce, emócie a myseľ. Čo to znamená, niečo preskúšať? Znamená to vyvíjať na to tlak a pozerať sa, či to bude naďalej robiť to, čo má. Vydrží to pod stresom? Bude to fungovať do tej miery, ako to má podľa výrobcu? Je to rýdze, keď sa to porovnáva so štandardom kvality?

Boh robí to isté s nami.

Si dnes preskúšavaný? Kľúčom je, aby si naďalej dôveroval Bohu, hoci tomu nerozumieš. Skutočná dôvera v Boha niekedy znamená nedostať odpovede na otázky, ale keď pokračuješ aj napriek pochybnostiam, tak ťa Boh vybuduje a posilní.


Modlitba

Pane, keď budem preskúšavaný, tak chcem byť pripravený, chcem vydržať pod tlakom a nasledovať Ťa, nech sa deje čokoľvek. Ukáž mi, ako Ti mám denne dôverovať, aj keď zápasím s nezodpovedanými otázkami.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon