Zvyk Modliť Sa

Zvyk modliť sa.

A Peter a Ján išli spolu hore do chrámu na modlitebnú hodinu… Skutky 3:1 (ROH)

Mnohí ľudia sa cítia vinní kvôli svojmu modlitebnému životu, pretože sa porovnávajú s ostatnými. Boh je kreatívny Boh a chce, aby každý človek mal svoj vlastný modlitebný život. Váš modlitebný život nemá byť presne taký istý, ako modlitebný život niekoho iného.

Áno, existujú osvedčené princípy modlitby, ktoré môžete dodržiavať. Ako vidíme v Skutkoch 3:1, prví učeníci si vyhradili určité hodiny dňa, kedy sa chodili modliť na určené miesto. Toto je dobrá sebadisciplína, ale to by mal byť začiatok učenia sa modliť a nie jeho koniec. Môžeme sa trénovať vytvoriť si modlitebný plán, ktorý nám bude individuálne vyhovovať, ale môžeme sa tiež naučiť modliť sa bez prestania. To znamená modliť sa v každom čas, na každom mieste, každým druhom modlitby. Rada hovorím: „Modlite sa počas dňa.“ Nech sa modlitba pre vás stane ako dýchanie, niečo, čo robíte ľahko a bez námahy.

Nikdy nemusíte „čakať“ kým sa budete modliť. Zakaždým, keď vidíte potrebu alebo si pomyslite na čokoľvek s čím potrebujete pomôcť, ihneď sa modlite! Modlitba je rozhovor s Bohom a keďže On je všadeprítomný, môžeme sa s Ním rozprávať stále.


Boh chce, aby modlitba bola pravidelnou, každodennou súčasťou nášho života.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon