Наслідуйте Ісуса як взірець у молитві

Наслідуйте Ісуса як взірець у молитві

Отче, відпусти їм, бо не знають, що чинять вони! —Лука 23:34

Я вірю, що те, як люди моляться, і те, про що вони прохають у Бога, свідчить про їхній характер і рівень духовної зрілості. У моєму житті був час, коли мої молитви зовсім не кваліфікували мене як духовно зрілу людину. Хоча я й була народжена згори, сповнена Святого Духа християнка, яка вже тоді вчила інших людей Божого Слова, проте мої молитви були неймовірно плотськими. Молячись, я мала цілий перелік прохань, на які, як мені здавалося, Бог мав відповісти, перш ніж я зможу бути щасливою — і всі ці прохання були вкрай тривіальними: “Господи, зроби так, щоб моє служіння зростало. Дай нам нову автівку; зроби це; зроби те; зроби щось інше. Зроби так, щоб Дейв змінився. Зроби так, щоб мої діти гарно поводилися”, — і так далі, і таке інше.

Воно й не дивина, що одного разу у відповідь Бог мені сказав: “Я хочу, щоб ти почала вивчати Ісусові молитви й молитви апостола Павла. Після їх вивчення ми поговоримо про твоє молитовне життя”. Звісно, у Біблії наведено багато молитов, особливо в книзі Псалмів, але Бог наказав мені взяти за приклад саме Ісусові молитви, що згадуються в чотирьох Євангеліях, і молитви апостола Павла, що наведені в його посланнях.

Почавши молитися так, як робив це Ісус, я усвідомила наступне: насправді немає більш ефективного способу молитися, аніж проголошувати в молитві Боже Слово, адже воно підказує, що є найважливішим для Господа. Ісус вдавався до таких молитов, як, наприклад, та, що наведена в нашому вірші на сьогоднішній день, і багатьох інших, у тому числі молитви про те, щоб Бог “освятив їх, (очистив, присвятив Собі, відділив для Себе, зробив святими Своєю) правдою! Адже Твоє Слово — то правда” (Іван 17:17, АМР); молитви про єдність між Його людьми (див. Іван 17:23); а також молитви за Петра: “Я ж молився (особливо) за тебе, (Петре,) щоб не зменшилась віра твоя (й не підвела тебе)” (Лука 22:32, АМР).

Принагідно я настійно раджу вам дослідити Євангелія та збагнути, як молився Ісус, і опісля починати вдаватися до схожих молитов, коли вестимете розмову з Богом і прислухатиметеся до Нього.


СЛОВО ВІД БОГА НА СЬОГОДНІ: Моліться, щоб Бог відкрив вам Свою любов, а ви пізнали й усвідомили її.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon