Плід Духа

Плід Духа

А плід (Святого) Духа: любов, радість (і задоволення), мир, довготерпіння, (тобто спокійний характер і терплячість,) добрість, милосердя (й співчуття), віра (й вірність), лагідність, (смирення, покірність,) здержливість, (тобто здатність стримувати себе й свої бажання). —До Галатів 5:22–23, АМР

Наповнюючись аж до краю Святим Духом, нам стає помітно, як Його плоди починають проявлятися в нашому житті. Відтак ми здобуваємо мир і радість, починаємо краще ставитися до людей, що нас оточують. Ісус наказав нам любити одне одного так само, як Він полюбив нас. Адже для людей у світі вкрай важливо побачити, як ця любов проявляється через нас і діє в нашому житті. Вони прагнуть пізнати правду й тому мають побачити на власні очі, що Бог спроможний змінити людину. Їм конче потрібно бачити любов Божу в дії — тільки так вони почнуть відчувати голод і спрагу по Богові. За Біблією, ми повинні бути світлом для цього світу й сіллю (див. Матвій 5:13–14). На жаль, сьогоднішній світ огорнула духовна темрява, але християни, сповнені Святого Духа, приносять із собою світло всюди, хоч би куди пішли. Світ не має жодного присмаку і є прісним, але віруючі люди додають йому солі (аромату) всюди, хоч би де перебували.

Усвідомте, нам, християнам, було доручене важливе завдання, і тому пильнуймо, щоб у жодному разі не втратити чутливості до Святого Духа стосовно нашого ставлення до людей. Бог мешкає в нас і через нас закликає до світу; ми — Його особисті представники на землі (див. 2 до Коринтян 5:20). Зважаючи на це, апостол Павло колись наголосив, що ми повинні збагнути Божественну ласку, запропоновану нам. Отож співпраця зі Святим Духом нам конче потрібна — адже тільки так ми зможемо розвинути в собі плоди Духа й набути поведінки, яка приноситиме славу Богові й притягуватиме до Нього інших людей.

Ми повинні пильнувати щодо плодів Духа в нашому житті. Тільки життєві труднощі можуть сприяти їхньому росту й розвитку, але за умови збереження нами з Божою допомогою правильного ставлення до людей — Божого ставлення. Отож будьте сильні в Господі й пам’ятайте: люди у світі спостерігають за вами, і їм конче потрібно, щоб ви були сіллю й світлом для цього світу.


СЛОВО ВІД БОГА НА СЬОГОДНІ: Незалежно від того, з якими викликами стикаєтеся, ставтеся добре до всіх, кого зустрінете сьогодні на своєму шляху.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon