Niczym nie zaskoczysz Boga

Niczym nie zaskoczysz Boga

„Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię”. Ks. Jeremiasza 1:5 (BT)

Czy miałeś kiedyś wrażenie, że Bóg jest tobą rozczarowany? To poczucie towarzyszyło mi do dnia, w którym Pan mi powiedział: „Wiesz, Joyce, niczym mnie nie zaskoczyłaś. Przewidziałem to, zanim cię stworzyłem”.

Pomyśl o tym. Bóg zna początek i koniec, a wszystkie dni naszego życia zostały opisane w Jego księdze. Każda nasza decyzja, dobra czy zła, była znana Bogu, zanim jeszcze postawiliśmy pierwsze kroki na tej planecie. Pan wie o każdym naszym słowie, nawet o tym, które nie wydobyło się jeszcze z naszych ust i które wypowiemy dopiero za rok.

Czasami utrwalam w sobie myślenie, że nieustannie rozczarowujemy Boga. W istocie, popełniamy błędy i nie powinniśmy przechodzić obok nich beztrosko – przeciwnie, musimy poważnie się za nie zabrać. Lecz pomimo naszej niedoskonałości, Bóg pokłada w nas Swoje nadzieje i wie, że jeśli będziemy trwać z Nim w bliskiej relacji, wówczas będzie mógł nas zmienić. Nie zniechęcimy Boga. Jest pełen nadziei wobec nas i wierzy w nas bardziej niż my sami.

Modlitwa

Panie, Twoja we mnie niesłychanie mnie krzepi i inspiruje. Wiem, że ty we mnie wierzysz, nawet kiedy sam nie potrafię w siebie uwierzyć. Wiem też, ze dasz mi siłę, która pozwoli mi pokonać moje słabości i podążać za Tobą. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon