Boh nás utešuje a povzbudzuje

Boh nás utešuje a povzbudzuje

„Nech je zvelebený Boh a Otec nášho Pána Ježiša Krista, Otec milosrdenstva (zľutovania a súcitu) a Boh [ktorý je Zdrojom] všetkej útechy (a povzbudenia)!“ (2.KORINŤANOM 1:3, SSV)

Všetci si želáme, aby sme boli prijatí a nie odmietnutí. Nenávidím osamelý, izolovaný pocit a emocionálnu bolesť, ktorá pochádza z pocitu odmietnutia. Mnoho rokov som ho zažívala a nevedela som, že by som s ním mohla niečo urobiť. Vďaka Bohu, všetko toto sa však zmenilo!

Pred niekoľkými rokmi sa stalo niečo, čo mi pripomenulo staré bolesti z odmietnutia. Stretla som niekoho, kto mi počas detstva veľmi ublížil. Namiesto toho, aby sa mi vtedy ospravedlnil, bola som obvinená za niečo, čo nebola moja chyba a táto osoba vôbec nemala záujem to napraviť.

Chcela som sa ukryť a ľutovať sa, ale namiesto toho som okamžite požiadala Boha o pokoj Ducha Svätého. Požiadala som Ho, aby uzdravil moje zranené emócie a umožnil mi zvládnuť situáciu tak, ako by to urobil Ježiš. V tom, ako som sa neustále pozerala na Boha, cítila som teplo, takmer akoby bol upokojujúci olej vyliaty na moje zranenia.

Prosila som Boha, aby odpustil tej osobe, ktorá mi ublížila a On mi pripomenul príslovie: „Zranení ľudia zraňujú iných ľudí.“ Táto dôverná, osobná reakcia Boha priniesla uzdravenie môjho zraneného ducha.

Boh je zdrojom každej útechy, potešenia a povzbudenia. Prosím, urobte všetko čo môžete, aby ste rozvíjali a udržali dôverný vzťah s Bohom, pretože vtedy budete môcť počuť Jeho hlas, prijmete Jeho utešenie a uzdravenie, a budete posilnení Jeho povzbudením a starostlivosťou.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Boh vie, aké dôležité je byť potešený. Poslal ti Ducha Svätého, aby to robil.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon