On drží všetko pohromade

On drží všetko pohromade

A on je predo všetkým, a všetko v ňom povstalo a stojí (drží pohromade). – KOLOŠANOM 1:17

Kološanom 1:17 je veľmi úžasný verš. Hovorí nám, že Ježiš drží VŠETKO spolu. Wau! Dokonca aj ľudí, ktorí si to neuvedomujú, drží spolu.

Premýšľaj o tom. Nemôžeme mať dobré manželstvá, pokiaľ by ich Ježiš nedržal spolu. Ak by Ježiš nerozvíjal naše osobné vzťahy, tak by sme ich nemali dobré. Naše financie bez Ježiša by neboli v poriadku. Naša myseľ a emócie by boli bez Neho skazené. Všetko by bolo pokazené bez Ježiša.

Ak Ježiš nie je najdôležitejšou vecou v našich životoch, tak potom potrebujeme správne usporiadať svoje priority. Matúš 6:33 nám hovorí, aby sme hľadali najprv Boha a Jeho kráľovstvo, pretože ak nemáme dôležité veci na prvom mieste, tak potom aj všetko ostatné bude v neporiadku a spôsobí nám to problémy.

Boží spôsob ako byť, činiť a hľadať Jeho kráľovstvo je zistiť, ako On chce aby boli veci urobené – ako zaobchádzať s ľuďmi, ako konať v situáciách, ako míňať peniaze, aký postoj mať a aký druh zábavy je pre nás najlepší.

Začni dnes tým, že Ho dáš na prvé miesto vo svojom živote. On ťa drží pokope… Stvoril ťa, aby si Ho nasledoval. Daj Ho na prvé miesto vo svojom živote.


Modlitba

Bože, bez teba som ničím. Držíš ma pohromade… vlastne, držíš všetko pohromade. Si tou najdôležitejšou vecou v mojom živote a dávam Ťa na prvé miesto.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon