Jednoduchosť Milosti

Jednoduchosť Milosti

Ale z milosti Božej (nezaslúženej priazne a požehnania) som, čo som, a Jeho milosť nebola [nezistila sa] pri mne daromná (bez ovocia a bez účinku). Veď viac som sa napracoval ako oni všetci [apoštoli], no nie ja, ale milosť (nezaslúžená priazeň a požehnanie) Božia, ktorá je so mnou. 1.Korinťanom 15:10

Nie je nič mocnejšie, ako Božia milosť. Všetko v Biblii – spása, neplnenie Duchom Božím, blízkosť Boha a každé víťazstvo v našom každodennom živote – je na nej založené. Bez milosti sme ničím, nemáme nič a nemôžeme nič urobiť.

Božia milosť nie je komplikovaná ani mätúca. V skutočnosti, je to také jednoduché, že mnohým z nás uniká jej skutočný význam a v konečnom dôsledku si naše životy neuveriteľne skomplikujeme. Viem, že ja som to urobila.

Počas čítania Božieho Slova som neustále videla potrebu zmeny môjho života. Avšak nevedela som, že tieto zmeny môže priniesť len Božia milosť. Nevedela som, ako dovoliť Duchu Svätému, aby naplnil môj život a spôsobil, aby sa tieto veci udiali. Takže, som sa snažila zmeniť samu seba a všetko ostatné v mojom živote, svojou vlastnou silou. Výsledky prinášali frustráciu a emocionálne ma ničili.

Keď som objavila Božiu milosť, uvedomila som si, že Jeho moc mi umožní s ľahkosťou urobiť to, čo by som nikdy nedokázala sama. Mne to zmenilo život a môže to zmeniť aj ten váš.


Nech všetko, čo v živote robíte, je „milosťou skrze vieru“ a budete žiť v pokoji a radosti!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon