Jednoduchosť radosti a pokoja

Lebo [Napokon] kráľovstvo Božie nie je jedenie a pitie [to, čo má človek rád], ale spravodlivosť (stav, ktorý robí človeka prijateľným Bohu), [v srdci] pokoj a radosť v Duchu Svätom. RIMANOM 14:17

Pred mnohými rokmi som mala takúto myšlienku: Život by nikdy nemal byť tak zložitý. Niečo sa skrývalo v mojom a neustále zo mňa vydávalo radosť. Začalo mi dochádzať, že namiesto toho, aby som verila, pochybujem. Pochybovala som o Božom povolaní do môjho života, premýšľala som, či On naplní naše potreby, spochybňovala som svoje rozhodnutia a skutky.

Stala som sa negatívnou namiesto toho, aby som bola pozitívnou. Pochybovala som namiesto toho, aby som verila.

Pochybnosti všetko komplikujú. Vkrádajú sa cez dvere nášho srdca a napĺňajú našu myseľ úvahami, ktoré vedú k negativite. Točia sa okolo okolností alebo okolo situácii, v ktorých sa v živote nachádzate, snažiac sa nájsť odpovede.

Božie Slovo nám neprikazuje, aby sme hľadali vlastné odpovede. Sme však nasmerovaní, aby sme Bohu dôverovali celým svojim srdcom a dušou (Príslovia 3:5). Keď sa budeme riadiť jednoduchými pokynmi, ktoré nám dáva Pán, neomylne nás privedú k Nemu a spôsobia, že budeme žiť v radosti a pokoji.

Keď však na vaše dvere zaklopú pochybnosti, odpovedzte srdcom, ktoré verí a vždy si udržíte víťazstvo.


Radosť sa nikdy neuvoľňuje skrze neveru, ale vždy je prítomná tam, kde je viera.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon