Kráčaj v tej istej priazni ako Ježiš

Kráčaj v tej istej priazni ako Ježiš

A Ježiš prospieval múdrosťou a vzrastom a milosťou (priazňou-pozn.prekl.) u Boha aj u ľudí. – LUKÁŠ 2:52

Od detstva Ježiš chodil v nadprirodzenej priazni u Boha aj ľudí. V skutočnosti bol taký populárny, že sotva si našiel čas modliť sa osamote a mať spoločenstvo so Svojím nebeským Otcom. Dokonca aj tí, ktorí neuverili v Neho ako v Krista, uznali, že chodil v Božej priazni.

Strážcovia poslaní farizejmi, aby zatkli Ježiša, sa vrátili a povedali: „Nikdy takto nehovoril žiaden človek ako tento.“ (Ján 7:46). Aj na konci svojho života, hoci bol na kríži, ľudia uznali, že bol s Ním Boh (pozri Lukáš 23:47-48).

Rovnaká priazeň je dostupná aj pre nás. Nikdy nesmieme zabudnúť, nech sa deje čokoľvek, že môžeme mať priazeň u Boha a aj u ľudí (pozri Lukáš 2:52). Avšak rovnako, ako pri mnohých dobrých veciach v živote, aj tu musíme veriť Bohu, aby sme ju mohli prijať.

Takže ži dnes vierou s vedomím, že Boh ti dá takú priazeň, akú mal Ježiš. Bez ohľadu na okolnosti, ktoré prídu do tvojho života, ver za nadprirodzenú Božiu priazeň.


Modlitba

Bože, viem, že tá istá priazeň, v ktorej chodil Ježiš, je dostupná aj pre mňa. Pomôž mi chodiť vierou, aby som dnes mal priazeň u Teba a aj u ľudí.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon