Koho Boh používa?

Koho Boh používa?

Ale bláznivé u sveta si vyvolil (zámerne si vybral) Boh, aby zahanbil múdrych, a slabé u sveta si vyvolil Boh, aby zahanbil to, čo je silné. – 1.KORINŤANOM 1:27

Boh si ma vybral, aby som bola Jeho hovorkyňou a vyučovala Jeho Slovo. Ľudia ma počúvajú, pretože ma Boh pomazal, aby som rozprávala namiesto Neho – je to súčasťou Jeho zámeru pre môj život. A Boh pomaže každého, koho si vyberie, aby cez neho pracoval. To znamená aj teba.

Koho Boh používa? Biblia hovorí, že si vyberá nezvyčajne. Používa bežných, obyčajných ľudí ako si ty a ja.

Keď som začala kázať evanjelium, niektorí moji priatelia ma odmietli – mysleli si, že by som to nemala robiť, pretože som žena. Vlastne mi povedali, že by som to nemala robiť.

Robila som to však preto, lebo mi to Boh povedal a verila som, že ak mi povedal, že by som to mohla robiť, tak to môžem robiť. To isté platí aj pre teba. Ak si ochotný mať v srdci Jeho cieľ, Boh môže urobiť skrze teba niečo veľkolepé!

Každý človek môže byť použitý Bohom. Len ty musíš veriť, že si ťa môže použiť a mať dostatok odvahy na to, aby si prijal Jeho ciele alebo vízie, ktoré ti vloží do srdca. Bol si vyvolený!


Modlitba

Bože, pretože si si ma vybral, nepochybujem o zámere, ktorý so mnou máš. Ďakujem Ti, že v Tebe mám zmysel života.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon