Nech tvoje svetlo svieti

Nech tvoje svetlo svieti

Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli dobré skutky a oslavovali vášho Otca, ktorý je v nebesiach. – MATÚŠ 5:16

Známy filozof a rečník Eduard Burke kedysi povedal: „Nato, aby zlo zvíťazilo, stačí len tak málo: aby dobrí ľudia nerobili nič.“
Je to pravda. Nerobiť nič je jednoduché, ale aj nebezpečné. Kde zlo nemá opozíciu, tam sa zlo rozmnoží.

Všetci sa necháme chytiť do pasce sťažovania sa na zlé veci. Sťažovanie však nepomáha, len nás ešte viac znechutí. Nič nezmení, pretože nemá pozitívnu silu.

Predstav si, aký by bol zmätok na svete, keby sa Boh len sťažoval na všetko, čo sa pokazilo odvtedy, keď to stvoril. Otec sa však nesťažuje. Stále je dobrý a spravodlivý. Zlo je mocné, ale dobro je mocnejšie.

Potrebujeme sa zataviť a uvedomiť si, že Boh sa rozhodol pracovať na tejto zemi cez Svoje deti – teba a mňa. Jeho svetlo je v nás a nemôžeme si dovoliť nerobiť nič. Musíme dovoliť nášmu svetlu svietiť, bez ohľadu na čokoľvek, čo sa deje v našich životoch, keď žijeme robiac dobre v Jeho mene.


Modlitba

Pane, je veľmi jednoduché sedieť a nerobiť nič, ale je oveľa lepšie nechať aktívne svietiť Tvoje svetlo. Pomôž mi stať v opozícii voči zlu a jednať v Tvojej dobrote pri každej príležitosti, ktorú dostanem.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon