Odmietni byť zatrpknutý

Ježiš mu riekol: Judáš, bozkom zrádzaš Syna človeka? LUKÁŠ 22:48

Ježiš niesol naše hriechy, aby sme ich my nemuseli niesť. Avšak sú aj iné veci, ktoré vytrpel na svojej krížovej ceste, ktoré nám slúžia ako príklad. Sú to veci, ktorými budeme musieť prejsť a cesty, ktorými budeme musieť kráčať v Jeho stopách. Ježiš čelil Judášovej zrade v najhoršom okamihu svojho života, ale nedovolil, aby Mu to v niečom prekážalo.

Zrada je obzvlášť bolestivá, keď nám ubližuje niekto, koho milujeme, rešpektujeme a dôverujeme mu. Môžeme sa stať odmeranými a zatrpknutými v snahe nedovoliť, aby sme boli niekedy zranení. Avšak, s Božou pomocou je zrada niečo, z čoho sa môžeme zotaviť a nedovoliť jej, aby nám v niečom bránila, bez ohľadu na to, ako sa cítime.

V Matúšovi 24:10-13 nás Ježiš varuje, že zrada v posledných dňoch bude rásť. To, ako veriaci človek reaguje na sklamanie od ľudí, je dôležitejšie ako to, čo oni urobili. Ak vás zradí alebo zraní niekto, komu ste dôverovali, odmietnite zatrpknutie. Namiesto toho nasledujte Ježišov príklad a odpusťte im. Nemôžeme si vybrať, čo urobia iní ľudia, ale môžeme si vybrať, či budeme reagovať správnym spôsobom.


Musíme sa rozhodnúť, že s Božou pomocou môžeme dovoliť našej bolesti, aby nás urobila lepšími a nie zatrpknutými.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon