Pomoc!

Pomoc!

„Lebo ja Hospodin, tvoj Boh, som ťa pojal za tvoju pravicu, ktorý ti hovorím: Neboj sa, ja ti pomôžem!“ (IZAIÁŠ 41:13)

Bez ohľadu na to, ako dobré si myslíme, že žijeme, pravdou je, že so všetkým potrebujeme pomoc. Potrebujeme všetky druhy pomoci v našom každodennom živote. Veľmi často nám dlho trvá, kým si uvedomíme, aký druh pomoci potrebujeme. Páči sa nám veriť, že všetko čo je potrebné, dokážeme urobiť sami, nezávisle a bez pomoci. Avšak, ak nám Pán poslal nebeského Pomocníka, znamená to, že pomoc potrebujeme. Sám Ježiš sa nám neustále prihovára, keď sedí po pravici Božej (pozri Židom 7:25, Rimanom 8:34) a to k nám hovorí, že neustále potrebujeme, aby Boh zasahoval do nášho života. V skutočnosti máme veľa potrieb a sme úplne neschopní správne zvládnuť sami svoj život.

Aj keď sa nám môže zdať, že si vedieme dobre a dobre žijeme svoj život, ak to robíme z vlastnej sily namiesto toho, aby sme prijali Božiu pomoc, skôr alebo neskôr sa niečo stane a veci sa začnú rúcať.

Častokrát si vedieme dobre až dovtedy, kým neprídu problémy. Možno to bude rozpadnuté manželstvo, smrť milovanej osoby, strata zamestnania alebo niečo iné, čo je pre nás dôležité. Nakoniec, sa všetci dostaneme do bodu, keď musíme uznať, že potrebujeme pomoc.

Ak chceme žiť život spôsobom, akým zamýšľa Boh – život naplnený spravodlivosťou, pokojom a radosťou (pozri Rimanom 14:17), musíme si priznať, že potrebujeme pomoc a musíme ju prijať od Ducha Svätého, ktorého Boh poslal, aby nám pomohol.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Priznaj si, že potrebuješ pomoc a dôveruj Svätému Duchu, že ti pomôže.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon