Skrze tvoje ovocie.

Skrze tvoje ovocie.

Tak tedy každý dobrý strom rodí dobré ovocie [hodné obdivu], a zlý strom (zhnitý, bezcenný) rodí zlé (bezcenné) ovocie. Matúš 7:17 (ROH)

Ovocie v našom živote (naše správanie) odniekiaľ prichádza. Osoba, ktorá sa hnevá, má na to nejaký dôvod. Jej reakcia je zlým ovocím zlého stromu, so zlými koreňmi. Dôležité pre nás je to zhodnotiť a úprimne sa pozrieť na naše ovocie, ako aj na naše korene.

V mojom vlastnom živote bolo veľa zlého ovocia. Zažívala som pravidelné záchvaty depresie, negativity, sebaľútosti, prudkej nálady a rýchleho urážania sa. Bola som tvrdá, prísna, zákonnícka a odsudzovala som ľudí. Držala som v sebe zášť a strachovala som sa.

Tvrdo som pracovala na tom, aby som to napravila. Zdalo sa však, že nezáležalo na tom, akého druhu zlého správania som sa snažila zbaviť, pretože ďalšie dva alebo tri vzišli niekde inde ako burina. Dôvodom bolo to, že som nešla k skrytému koreňu problému a ten neodumrel.

Ak sa vám tento scenár zdá povedomý, možno máte vo svojom živote nevyriešené problémy, ktoré je potrebné hľadať a odstrániť, aby všetko mohlo byť obnovené a čerstvé. Neutekajte preč. Ak Boh môže zmeniť mňa, On s určitosťou môže zmeniť aj vás.


Hnilé ovocie pochádza zo zhnitých koreňov, dobré ovocie pochádza z dobrých koreňov.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon