Stras zo seba odmietnutie

Kto vás (učeníkov) počúva, mňa počúva; a kto vami pohŕda, mnou pohŕda; kto však mnou pohŕda, pohŕda Tým, kto ma poslal. LUKÁŠ 10:16

Je faktom života, že z času na čas sa budeme zaoberať odmietnutím. Dávid sa vyrovnával s odmietnutím. Dokonca aj Ježiš bol odmietnutý. Takže, ak ste odmietnutí za to, že robíte to, k čomu vás Boh vedie – robíte veci, ktoré sa líšia od toho, čo robia ostatní okolo vás – nezúfajte, ste na dobrej ceste.

Keď som prvýkrát začala kázať, bola som neistá a „dostala“ som svoj diel kritiky a odmietnutia. Boli časy, keď som bola skľúčená. Nakoniec ku mne v duchu prehovoril Pán a povedal: „Ja som ten, ktorý ťa povolal. Netráp sa tým, čo si myslia ľudia. Ak to aj napriek tomu urobíš, budeš sa trápiť celý život, pretože diabol nikdy neprestane nachádzať ľudí, ktorí si o tebe myslia niečo zlé.“

V Skutkoch 28:1-5, keď apoštola Pavla uštipol had, on ho jednoducho zo seba len striasol a nemal žiadne zlé následky. To je to, čo môžeme urobiť s odmietnutím. Keď sme blízko k Bohu a nachádzame svoju identitu v Ňom a nie v názoroch iných ľudí na nás, môžeme sa zbaviť všetkého, čo sa nás snaží odradiť. Čokoľvek dnes riešite – strach, odmietnutie, skľúčenosť, sklamanie, osamelosť – otraste sa a choďte ďalej.


Aj keď naše odmietnutie prichádza od ľudí, ktorí sú nám blízki, môžeme sa rozhodnúť pokračovať v napĺňaní toho, k čomu nás Boh povolal.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon