Zastavte emocionálny jo-jo efekt

Zastavte emocionálny jo-jo efekt

Ale ovocie [Svätého] Ducha je: láska, radosť (veselosť), pokoj, zhovievavosť (rovnomerná nálada, trpezlivosť), nežnosť, dobrotivosť (láskavosť), vernosť, krotkosť (miernosť, pokora), zdržanlivosť… GALAŤANOM 5:22-23

Pamätám si na roky, kedy som bola tým, čomu ja hovorím „jo-jo kresťan“. Bola som neustále emocionálne raz hore a raz dole. Ak môj manžel Dave robil to, čo sa mi páčilo, bola som šťastná. Keď nerobil to, čo sa mi páčilo, nahnevala som sa. Ešte som nevedela, ako sa nechať viesť Duchom Svätý a dovolila som svojim pocitom ovládať moje správanie.

Viac ako čokoľvek iné, mi veriaci hovoria, ako sa cítia. „Mám pocit, že ma nikto nemiluje.“ „Mám pocit, že manžel sa ku mne nespráva správne.“ „Mám pocit, že nikdy nebudem šťastný.“ „Cítim… necítim sa…“, a takto to pokračuje.

Boh chce, aby sme si uvedomili, že naše emócie nikdy nezmiznú, takže sa musíme naučiť zvládať ich a nie nechať ich, aby nás riadili. Môžeme sa rozhodnúť uplatniť sebakontrolu a nedovoliť, aby nám vládlo naše telo. Nikto z nás nedostane, ani by nemal dostať všetko, čo chce.

Duchovne zrelý veriaci môže byť pokojný a šťastný, aj keď nedostane to, čo chce. Môžeme sa rozhodnúť, že si povieme, že nikdy nebudeme môcť povedať všetko, čo chceme povedať, nikdy nezjeme všetko, čo chcem zjesť a nikdy nebudeme robiť všetko to, čo chcem robiť. Rozhodnite sa nechať Ducha Svätého, aby vám pomohol robiť to, čo je správne, bez ohľadu na to ako sa cítite!


Ako kresťania namiesto toho, aby sme sa sústreďovali na to, ako sa cítime, sa môžeme sústrediť na to, o čom vieme, že je pravdou v Božom Slove.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon