Bezpečná cesta

Uchovává úspěch pro přímé, je štítem pro ty, kdo žijí bezúhonně, střeží stezky práva a chrání cestu svých věrných. Tehdy porozumíš spravedlnosti, právu a přímosti, každé dobré stezce. Přísloví 2,7-9

Na naši životní cestu dává Bůh duchovní „ukazatele“. Chceme-li zůstat pod Boží ochranou, musíme se jimi řídit, důvěřovat Bohu a nebát se. Nemějme proto strach a buďme odvážní. Necháme-li se těmito ukazateli vést, zůstaneme na správné cestě, budeme v bezpečí a prožijeme pokoj a radost, které může dát jen Bůh sám.

Přestaneme-li si však těchto znamení všímat, sejdeme z bezpečné cesty, věci se nám přestanou dařit a začneme pochybovat o vlastních schopnostech. Možná jsme znepokojeni neznámými věcmi, které jsou před námi, nemusíme se jich však bát, Bůh nás vždy povede a ochrání.

Neztrácejte čas, ignorováním Božího nasměrování nic nevyřešíte. Buďte poslušní, jakmile uvidíte ukazatel, následujte jej. Budete-li se řídit Jeho vedením, bezpečně dojdete do cíle.

Modlitba

„Duchu svatý, pomoz mi, prosím, vidět duchovní ukazatele, které mě povedou správným směrem. Vím, že pak půjdu po bezpečné cestě.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon