Pomalu, ale jistě

A nejen to, chlubíme se také souženími, neboť víme, že soužení působí vytrvalost. Římanům 5,3

Jsme povoláni k tomu, abychom se obnovovali proměnou své mysli. Toto přeprogramování však vyžaduje svůj čas. Nebuďte sklíčení, když se vám zdá, že to jde pomalu, nebo když prožíváte nějaký dílčí neúspěch. Vždy znovu povstaňte, setřeste ze sebe prach a pokračujte v cestě.

Když se malé děti učí chodit, mnohokrát upadnou. Od přirozenosti jsou však vybaveny vytrvalostí, takže se nakonec naučí chodit. Někdy při pádu sice pláčou, anebo jinak vyjadřují nespokojenost se svým neúspěchem, vždy však vstanou a zkusí to znovu.

Stejné je to i s námi, když se pokoušíme změnit své smýšlení. I my padáme a prožíváme dílčí neúspěchy, Bůh nás však vždy pozdvihne. Namísto rezignace si raději připomínejme, co říká Bible. „Chlubme se“ momentálním „soužením“. To, že jím procházíme, totiž znamená, že bojujeme dobrý boj víry.

I když se vám někdy stane, že vaše myšlení bude negativní, nevzdávejte se. Bůh vám pomůže s proměnou mysli, která se tím bude víc a více podobat Jeho.

Modlitba

„Pane, děkuji Ti, že mě pozvedáš vždy, když upadnu. Vím, že mě podpíráš v zápase s negativním myšlením a pomůžeš mi, abych mohl smýšlet tak jako Ty.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon