Nepřepínejme se

Jen u Boha je utišení mé duše; od něj pochází má spása. Jen on je má skála a spása, můj nepřístupný hrad, nikdy se nepohnu. Žalm 62,2-3

Stalo se vám někdy, že vám praskla jediná gumička v domácnosti a vy jste se ji pokoušeli svázat, aby se dala ještě použít?

Něco podobného se může stát i v našem životě. Přepínáme se, až se nakonec „přetrhneme“, zlomíme. I když se to poté pokoušíme nějak napravit, („svázat“, jeden přetržený konec s druhým), většinou to dlouho nevydrží. Abychom se vyhnuli podobným situacím, musíme změnit náš přístup k životu.

Pokud se opakovaně vystavujeme stresu a přepínáme se, budeme se podobat té zpuchřelé gumičce, která nemůže jinak, než prasknout.

Musíme respektovat Boží řád a hranice našeho zatížení. Boží plán je, abychom se nepřepínali. Naše tělo, mysl i emoce vydrží jen určitý tlak a mají svá omezení. Pokud je budeme dlouhodobě přetěžovat, nevydrží.

Hledejme Boží pohled na náš život a Jeho pokoj. Respektujme Jeho tempo a povolání pro náš život i naše fyzické možnosti, važme si zdraví jako největšího daru. Neplýtvejme silou, kterou nám Bůh dává, a nepřepínejme se. Využívejme Jeho energii k životu podle Jeho plánu a radujme se ze života!

Modlitba

„Bože, chci si ve Tvé blízkosti odpočinout. Ukaž mi, jak prožívat Tvůj pokoj namísto neustálého stresu a přepínání se.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon