Trpělivost a odpuštění v manželství

Avšak proto jsem došel milosrdenství, aby Kristus Ježíš na mně prvním ukázal veškerou svou trpělivost. 1. Timoteovi 1,16

Naše manželství budou proměněna, pokud se naučíme odpouštět. Vím, že není jednoduché se plně vydat někomu, kdo mě již někdy v minulosti zranil či zklamal. Nikde však není psáno, že pokud někoho milujete, nebudete nikdy zraněni. Skutečná láska je zranitelná.

Pokud máme někoho opravdu rádi, budeme k němu shovívaví a odpustíme mu. Dáme mu novou šanci, začneme mu znovu důvěřovat a budeme očekávat proměnu a zlepšení.

Mnozí lidé žijí v manželství s dlouhodobými hlubokými zraněními, k nimž ještě přidávají další každodenní malichernosti, které se jich dotkly. Těchto věcí se však musíme zbavit, jinak nás budou svazovat. Jestliže budeme trávit čas s Bohem na modlitbách, pomůže nám a najdeme u Něho sílu odpouštět.

Pokud i vy bojujete s neodpuštěním vůči svému manželskému partnerovi, proste Pána, aby vám zjevil kořen vaší hořkosti a zklamání. Možná budete překvapeni tím, co vám Bůh ukáže. Buďte však rozhodní a odpusťte. Ozbrojte se trpělivostí a začněte žít se svým manželem v Boží bezpodmínečné lásce.

Modlitba

„Bože, proměň moje manželství. Pomoz mi odpouštět a milovat svého partnera Tvojí láskou.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon