Jego łaski się odnawiają

Jego łaski się odnawiają

„Nie wyczerpała się litość Pana, miłość nie zgasła. Odnawia się ona co rano: ogromna Twa wierność”. Lamentacje Jeremiasza 3: 22 – 23 (BT)

Każdy dzień stawia przed nami możliwość zamknięcia drzwi przeszłości i rozpoczęcia zupełnie nowego życia. Nawet to, że Bóg podzielił dobę na dwadzieścia cztery godziny dowodzi, że musimy regularnie brać się za „nowe początki”. Zawsze czeka na nas nowy dzień, nowy miesiąc, czy też nowy rok. Jednakże, aby móc wykorzystać te nowe początki, musimy podjąć odpowiednią decyzję.

Czy borykasz się z poczuciem winy i potępienia? Masz wyrzuty sumienia z powodu czegoś, co zrobiłeś całe lata temu albo co zdarzyło się wczoraj? Nieważne, ile upłynęło czasu, przeszłość pozostanie przeszłością. Mleko zostało rozlane i tylko Bóg może się nim zająć. Twoim zadaniem jest teraz uznanie swojego błędu, wyznanie żalu, przyjęcie Bożego przebaczenia i dalsza wędrówka.

W Lamentacjach prorok Jeremiasz dodaje nam zachęty, przynosząc wieść, że Boża litość odnawia się co rano. Każdego dnia Pan udziela ci możliwości nowego początku. Tak bardzo cieszę się, że Pan Bóg codziennie zsyła nam nową porcję łaski – dzięki temu możemy postanowić, że codziennie będziemy zaczynać od nowa!

Modlitwa

Boże, tak bardzo się cieszę, że Twoje łaski odnawiają się każdego poranka! Mogę rozpoczynać każdy dzień na nowo dzięki Twojej miłości, łasce, współczuciu i wierności wobec mnie! Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon