Kiedy modlitwa o kogoś jest wyzwaniem

Kiedy modlitwa o kogoś jest wyzwaniem

„Błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają”. Ew. Łukasza 6: 28 (BT)

Jak reagujesz, gdy twoje uczucia są ranione? Pozwalasz, by to ogołociło cię z radości? A może twoje emocje szaleją?

27 i 28 werset 6 rozdziału Ew. Łukasza mówi nam, co mamy robić, kiedy ktoś nas krzywdzi: Musimy modlić się o taką osobę i błogosławić jej. Uwierzyłbyś? Mamy modlić się mniej więcej tak: „Och, Panie, proszę Cię, abyś uczynił ich szczęśliwymi!”.

.Wciąż nie łapię, o co tu chodzi, ale chcę być posłuszna i to czynić, mówiąc: „Panie, nie jestem pewna, czy chcę, żeby ci ludzie byli szczęśliwi, ale i tak będę modlić się o to w wierze, ponieważ Ty mi powiedziałeś, że w Twojej obecności mam ich błogosławić”.

Zmuszanie się do modlitwy za krzywdzicieli jest jednym z najtrudniejszych wyzwań rzuconych nam przez Boga, szczególnie, jeśli uważamy, że ktoś, kto nas skrzywdził, zachował się niemoralnie i nie zasługuje na przebaczenie.

Ale Bóg każe nam ćwiczyć się w przebaczaniu. Kiedy postanowimy wejść na ścieżkę przebaczenia, spłynie na nas pokój i radość, które wynikają z posłuszeństwa wobec Bożego Słowa. Gdy podporządkowujesz się Bogu, On może pomóc ci pokonać ból i czerpać więcej radości z życia.

Modlitwa

Boże, jest mi ciężko, ale będę modlić się za tych, którzy sprawili mi przykrość i prosił Cię o błogosławieństwo dla nich. Pomóż mi pozbyć się bólu i wybaczyć im. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon