Wyrzuć strach przez okno!

Wyrzuć strach przez okno!

W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości. 1 List Jana 4:18 (BT)

Pragnę dziś porozmawiać z tobą o słowie na 6 liter: o STRACHU! Wielu z nas zapewne pamięta, że kiedy w dzieciństwie zdarzyło nam się powiedzieć brzydkie słowo, wówczas mama groziła, że umyje nam usta mydłem. Cóż, jeśli w Bożej rzeczywistości takim wstrętnym słowem jest „strach”, oznacza to, że wiara w Bożą miłość jest mydłem! I nie mówię tu o słabowitej wierze, lecz o potężnej wierze w bezwarunkową, nieograniczoną, niezachwianą, doskonałą miłość Boga do nas.

W powyższym wersecie Jan uczy nas najpierw, że kiedy pojmiemy Bożą miłość, wówczas uwolnimy się od lęku. Oczywiście nie oznacza to, że całkowicie przestaniemy się bać, lecz że dzięki wierze w Boga i Jego miłość będziemy w stanie zrobić coś (jeśli będziemy musieli to wykonać) pomimo lęku. Bóg chce, żebyś wiedział, że On jest przy tobie. Nie opuści cię i będzie cię prowadzić, zatem możesz Mu w pełni zaufać! Pamiętaj, Jego miłość jest doskonała, nawet wtedy, kiedy my jesteśmy dalecy od ideału. Bóg nie będzie nas kochał bardziej lub mniej z powodu naszych dobrych czynów lub błędów. Czyż świadomość, że Bóg nas kocha  takimi jakimi jesteśmy, nie jest wspaniała? Czy nie sprawia to, że twoja wiara automatycznie wzrasta, a strach maleje?

Od czasu do czasu ty i ja będziemy czuć strach. Gdy przychodzi lęk, możemy skoncentrować się na Bogu, pamiętając, że On przeprowadzi nas przez każdą trudną sytuację, której będziemy musieli stawić czoła.

Pamiętaj: to doskonała miłość Boga – a nie nasza doskonałość – usuwa każdy lęk.

Modlitwa

Boże, jedynie Twoja miłość może usunąć mój lęk, zatem pokładam w Tobie ufność. Wiem, że jesteś przy mnie i przeprowadzisz mnie przez każdą sytuację, która wywołuje we mnie lęk i której muszę stawić czoła. Przyjmuję Twoją miłość. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon