Modli sa a nemaj strach

Boh nám zaiste nedal ducha bojazlivosti (zbabelosti, skľúčenosti a falošného strachu), ale (ducha) moci, lásky a sebaovládania. 2.TIMOTEOVI 1:7

Boh chce, aby sme sa za všetko modlili a ničoho sa nebáli. Keby sme sa viac modlili, menej sa trápili a menej sa báli, ocitli by sme sa v bližšom, hlbšom osobnom vzťahu s Pánom. Timotej nám hovorí, že Boh nám nedal ducha strachu. Takže, ak cítime strach, nie je to od Boha. Je to od diabla. Diabol sa nás bude snažiť zastrašiť rôznymi druhmi strachu a my sa budeme zaberať tým, ako sa cítime tak, že sa nakoniec zabudneme modliť.

Ak by Abrahám alebo Dávid sklonili svoje kolená pred strachom vtedy, keď sa im úloha, ktorá ich čakala, zdala zdrvujúca, nikdy by nezažili Boha ako svoj nadprirodzený zdroj zaopatrenia.

Rozprávanie sa s Bohom a trávenie času v Jeho Slove vám dáva silu odolať strachu, keď príde. Keď vložíte Slovo do svojho srdca, vyjde von, keď ho budete potrebovať. Verím, že by sme mali nahlas vyznávať Božie Slovo a Božím Slovom aj naplniť svoje modlitby. Satan sa určite nebojí vás, ale bojí sa Božieho Slova vysloveného vo viere z úst veriaceho.

Nemôžeme si len priať, aby strach odišiel, potrebujeme ho konfrontovať. Modlitba a Božie Slovo sú naše dve najsilnejšie zbrane, tak ich poďme použiť!


Oblečte si celú výzbroj Božiu skrze modlitbu a postavte sa proti všetkým nepriateľským ohnivým šípom strachu.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon