Думки й слова пов’язані між собою

Думки й слова пов’язані між собою

Клікніть тут щоб прослухати аудіоверсію статті

Серце мудрого чинить розумними уста його, і на уста його прибавляє навчання. Приємні слова щільниковий то мед, солодкий душі й лік на кості. – Приповісті 16:23-24

У книзі Приповістей 16:23-24 йдеться про те, що наші думки й слова тісно й нерозривно пов’язані між собою. Вони, як кістки й мозок, так щільно прилягають одне до одного, що розділити їх майже немислимо (див. До Євреїв 4:12). Через це надзвичайно важливо мати приємні думки, щоб і слова наші також були приємними.

Наші думки — це беззвучні слова, які чуємо тільки ми й Господь, але вони впливають на нашу внутрішню людину, наше здоров’я, радість і наше ставлення до життя. Наші думки й міркування, часто злітаючи з наших вуст, іноді змушують нас виглядати безглуздо, червоніти. Однак життя за Божими стандартами думки й слова можуть зробити більш приємним і втішним. Не розраховуйте на те, що ваші думки можуть рухатися у якому прийдеться напрямку, а ви в будь-якому разі, «обдуривши усіх інших», зможете промовляти благочестиві слова. Поза усяким сумнівом, або ваші думки й слова будуть приємними, або як ті, так і інші будуть негативними й грішними. Тут неможливо знайти компроміс.

Тож почніть виробляти в собі розум Христа, і ваше життя підніметься на зовсім інший рівень. Дозвольте Йому поступово змінити ваше мислення, і тоді вам не доведеться добре міркувати перед тим, як щось сказати. Приємні слова будуть природним чином злітати з ваших вуст!

Відкрийте шлях для перемін — помоліться

Боже, я розумію, що мої думки й слова тісно пов’язані між собою. Я не хочу намагатися «усіх обдурити», коли моє зовнішнє не співпадає з тим, що всередині. Будь ласка, зміни моє мислення так, щоб я міг промовляти тільки приємні, утішливі й благочестиві слова.

Клікніть тут щоб прослухати аудіоверсію статті

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon