Bůh Je Naším Jediným Trvalým Zdrojem

Měj rozkoš z Hospodina – on naplní prosby tvého srdce. Žalm 37,4

Bůh nás stvořil, abychom byli šťastní a cítili se dobře ve své kůži. Pravdou je, že musíme být spokojeni sami se sebou. Jinak se v našem životě mohou začít objevovat nezdravé způsoby jednání, kterými se snažíme dosáhnout spokojenosti, po níž toužíme.

Přemýšlejte o tom. Člověk, který bere drogy, s tím začal nejspíše proto, že jeho vnitřní bolest byla příliš silná a snažil se ji utlumit, byť jen dočasně. To stejné platí pro závislost na alkoholu nebo hledání útěchy v jídle. Pokud se ve svém nitru necítíme dobře, snažíme se štěstí dosáhnout vnějšími prostředky.

Bůh nás takto stvořil a On sám je jediný, kdo nás dokáže uspokojit. Pokud hledáme útěchu a spokojenost jinde než u Boha, jako bychom se snažili své potřeby uspokojit nějakou levnou náhražkou.

Ať už jsou vaše emoční potřeby jakékoliv, vězte, že jedině Bůh je může plně uspokojit. On je tím jediným stálým zdrojem života. Přistupte k Němu již dnes. Jen On je schopen naplnit všechny vaše potřeby.


Můžete se začít modlit

„Bože, nechci ztrácet čas hledáním levných náhražek. Jedině Ty mě můžeš uspokojit. Ukaž mi, jak se radovat a nalézt uspokojení v Tobě a jen v Tobě.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon