Přebývejte v Jeho lásce

A my jsme uvěřili a poznali lásku, kterou Bůh má k nám. Bůh je láska, a kdo zůstává v lásce, zůstává v Bohu a Bůh v něm. 1. Janův 4,16

První list Janův 4,19 nás učí, že si máme být vědomi Boží lásky k nám. Je jednoduché říci, »Bůh mě miluje«, aniž bychom chápali, co to znamená. Poznání Jeho lásky nesmí zůstat jen biblickou skutečností, které věříme. Boží láska se musí stát živou realitou našeho života.

V tomto verši čteme: „Bůh je láska, a kdo zůstává v lásce, zůstává v Bohu a Bůh v něm.“

Slovo zůstávat na tomto místě znamená, že máme „přebývat a žít v této lásce“. Nemáme tedy jen Boží lásku občas navštívit, máme v ní trvale zůstávat.

Boží láska není jen frází, kterou se můžeme naučit nazpaměť, nebo jakýmsi nestálým pocitem. Jeho láska má být trvale s námi. Nezůstává v nás jen v dobrých časech, je tu, i když procházíme těžkostmi. Boží láska je stále s námi, naším úkolem je, abychom v ní zůstávali.

Pokud budeme usilovat o Boží lásku, budeme moci sklízet hojnější žeň křesťanské zralosti. Zůstaneme-li v úžasné Boží lásce k nám, porosteme dokonce i v těžkých časech.


Můžete se začít modlit

„Pane, rozhoduji se, že budu vždy zůstávat ve Tvé lásce ke mně. Okolnosti se mění, Tvá úžasná láska mě však nikdy neopouští, proto v ní chci zůstat pevně zakořeněný.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon