Každý potřebuje lásku trochu jinak

Vzdávám ti chválu za to, jak jsem úžasně stvořen – vzbuzuje to bázeň. Tvé dílo je obdivuhodné – má duše to velmi dobře ví. Žalm 139,14

Bible říká, že jsme úžasně a obdivuhodně stvořeni. Bůh si vzal čas a unikátně utvořil každého z nás. Proto je pochopitelné, že každého stvořil trochu jinak.

Naneštěstí někdy při projevování lásky druhým předpokládáme, že jsou stejní jako my.

Zjišťujeme, že různí lidé mají různé potřeby. Jedno z vašich dětí možná potřebuje více vašeho času a pozornosti než druhé.

Někteří přátelé potřebují více pravidelného povzbuzování než jiní. Lidé prostě potřebují, abychom jim lásku vyjadřovali různými způsoby.

Respektování jednotlivých potřeb a názorů je velmi důležité. Sobečtí lidé si myslí, že jsou všichni stejní. Láska respektuje vzájemné rozdíly. Kdyby Bůh chtěl, abychom byli všichni stejní, nikdy by každému z nás nedaroval jedinečné otisky prstů. Věřím, že již tato skutečnost jasně ilustruje, že jsme si rovnocenní, ale jsme rozdílní.

Máme různé dary a talenty, libosti a nelibosti, máme rozdílné cíle a různou motivaci. Milující osoba respektuje druhé a raduje se v jedinečnosti každého člověka.


Můžete se začít modlit

„Bože, pomoz mi vážit si rozdílů mezi lidmi a milovat každého. Vím, že jsme úžasně a obdivuhodně utvořeni. Děkuji Ti, že jsi tak nádherně stvořil každého, kdo je součástí mého života.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon