Naděje přináší radost ze života

Prodlužované očekávání působí srdci bolest, ale naplněná touha je stromem života. Přísloví 13,12

Naděje je „radostné očekávání dobrých věcí“, vyhlíží Boží požehnání a Jeho dobrotu. Tento postoj do našeho života přináší radost. Chceme-li žít šťastným a radostným životem, potřebujeme očekávat dobré věci od Boha.

Během našeho života všichni někam směřujeme, všichni máme nějakou vizi a nějaký cíl. Tak nás Bůh stvořil. Bez vize by byl náš život nudný a beznadějný. Podle Přísloví 13,12 nenaplněná naděje působí bolest srdci, ale naplněná touha je stromem života.

Bůh si přeje, abychom měli naději a radovali se ze života. Bez ní nikdy nebudeme šťastní. Můžeme prožívat jen tolik radosti, kolik máme životní naděje. Naděje je vždy pozitivní, dává nám jistotu světlé budoucnosti.

K radostnému životu potřebujeme pozitivní životní postoj plný naděje. Bůh je dobrý a přeje si, abychom prožívali dobré věci. Naplňujme se tedy Jeho nadějí a radostně očekávejme Jeho požehnání.

Modlitba

„Bože, rozhoduji se, že budu ve svém životě očekávat na Tvoji dobrotu. Vím, že pokud poroste moje naděje, poroste i má radost. Vkládám svou naději v Tebe.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon