Buďme sami sebou

V Boha, jehož slovo chválím, v Boha doufám. Nebudu se bát – co mi může udělat tělo? Žalm 56,5

Jste už unavení z neustálého přetvařování? Toužíte po tom, abyste odložili masku a přestali si hrát na někoho, kým ve skutečnosti nejste? Chcete se uvolnit a začít být sami sebou, protože dobře víte, že se vám nedaří hrát roli někoho jiného? Přejete si, abyste byli osvobozeni? Toužíte po tom, aby vás ostatní přijímali takové, jací jste? Chtěli byste se vzepřít tlaku okolí a ukázat svou jedinečnost?

Přejete-li si zvítězit nad nejistotou a stát se lidmi podle Boží vůle, musíte mít odvahu se změnit. Jestliže se však přetvařujete a zkoušíte být někým jiným, budete nešťastní a frustrovaní.

Bůh vás stvořil, a proto přijměte sebe samé, buďte lidmi podle Jeho vůle a nesnažte se žít podle toho, co od vás druzí očekávají. Raději se zamyslete nad tím, jestli se chcete líbit Bohu nebo lidem. Pokud se zaměříte na to, abyste se líbili Bohu, vstoupí do vašeho života opravdový pokoj a radost.

Bůh vás stvořil podle svého plánu, jste jedineční a úžasní. Když přijmete sami sebe jako nové stvoření v Ježíši Kristu a odkryjete svou identitu v Něm, získáte novou životní jistotu a stabilitu.

Modlitba

„Bože, nechci se bát lidí. Pomoz mi, abych v Tobě našel jistotu a bezpečí. Chci se Ti líbit a stát se jedinečným člověkem, kterého jsi stvořil.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon