Naučme se říkat: „To není moje věc!“

Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Matouš 7,1

O tisíci různých věcí, jichž jsme každý den svědky, se nedá říci ani že jsou dobré, ani že jsou špatné. Jedná se jednoduše o osobní rozhodnutí, která lidé činí podle svých přání.

Nepřítel se velmi pilně snaží a úkoluje démony, aby nám do hlavy nasazovali kritické myšlenky. Pamatuji si, jak jsem se v parku na lavičce bavila tím, že jsem sledovala kolemjdoucí a utvářela si o nich mínění. Hodnotila jsem jejich oblečení, účes, společníky a podobně.

Bible nás učí, že není správné posuzovat ostatní lidi. Někdy se nemůžeme vyhnout tomu, abychom měli určitý názor, a není v tom žádný problém. Když si ale začneme myslet, že jsou druzí v nepořádku kvůli svým vlastním preferencím, vstupujeme na tenký led posuzování jiných. V takových případech si vždy uvědomuji: Joyce, tohle není tvá věc.

Nedovolme, aby se negativní kritika v nás rozrostla. Místo toho si uvědomme, že Bůh stvořil každého jinak a že je v pořádku, když má každý svůj názor. Pokud je to potřeba, vzpomeňme si, že to není naše věc!

Modlitba

„Bože, nechci soudit ani kritizovat druhé. Když potkám někoho, kdo má jiný názor a dělá věci jinak než já, pomoz mi na něj hledět z Tvé perspektivy. Chci si uvědomovat, že můj názor není o nic důležitější než názor druhých.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon