Očekávejme Na Boha

Očekávejme na Boha

Ale ti, kdo očekávají na Hospodina, nabývají nové síly, vznášejí se na křídlech jako orli; běží, a neunaví se, chodí, a neochabnou. Izajáš 40,31

Lidé se mne často ptají: „Jak rozpoznám Boží hlas od svých vlastních myšlenek?“

Věřím, že klíčem je očekávat na Boha. Často s důležitými rozhodnutími velmi spěcháme. Chceme něco udělat a to co nejrychleji! Boží moudrost nás však učí, že máme počkat, dokud si nebudeme jisti, jak máme jednat, a čemu se vyhnout.

Všichni se musíme naučit udělat krok zpět a podívat se na danou situaci z Boží perspektivy. Teprve tehdy se budeme moci rozhodovat v souladu s Boží vůlí.

Síla je v očekávání. Když očekáváme na Boha, cítíme v hloubi svého ducha, co od nás Bůh skutečně očekává. Tehdy budeme moci rozpoznat, co pochází pouze z naší mysli.

Když máme učinit obtížné rozhodnutí, je moudré vyčkat na jasnou odpověď a teprve potom udělat krok, jinak bychom mohli svého rozhodnutí později litovat. Možná máte naspěch a čekání je nepohodlné. Nedovolte tlaku, aby byl silnější než moudrost a poznání Boha.


Můžete se začít modlit

„Bože, nechci uspěchat rozhodnutí, kterého bych později litoval, jen kvůli momentálnímu tlaku. Připomínej mi každý den, že mám očekávat na Tebe. Získat Tvou moudrost a poznání stojí za to, i když to není vždy jednoduché.“

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon