Odvaha být odlišný

Odvaha být odlišný

Jiná je sláva slunce, jiná je sláva měsíce a jiná je sláva hvězd. Neboť hvězda od hvězdy se liší ve slávě. (1. Korintským 15,41)

Každý z nás je jiný. Podobně jako se od sebe liší slunce, měsíc a hvězdy, i každého z nás Bůh stvořil jedinečně. Každý člověk má jiné dary a všichni společně jsme součástí Božího plánu. Když se snažíme napodobovat ostatní, ztrácíme svou jedinečnost a vzdalujeme se od Božího záměru. Bůh nás stvořil, abychom naplnili jeho plán, ne abychom se snažili zapadnout do škatulek někoho jiného.

Každý z nás je jedinečný, a tak to má být. Každý má jiný temperament, jinak vypadá a má jiné otisky prstů, dary a schopnosti. Zjisti, jak tě Bůh stvořil a naplň svou službu. Bible nás v listu Římanům 12 učí, abychom se odevzdali svému daru. Musíme zjistit, co nám jde dobře, a pak se do toho s odvahou pustit.

Můžeme mít svobodu milovat a přijímat sami sebe i ostatní lidi, aniž bychom se s nimi srovnávali nebo s nimi soupeřili. Sebejistí lidé vědí, že je Bůh miluje a má pro ně plán. Nebojí se schopností druhých, radují se z nich stejně jako z darů, které Bůh dal jim.


Bůh ti dal dary, abys je používal. Soustřeď se na svůj potenciál, ne na svá omezení.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon