Jedynie Bóg cię osądzi

Jedynie Bóg cię osądzi

„Tak więc każdy z nas o sobie samym zda sprawę Bogu”. List do Rzymian 14:12 (BT)

Zbyt wielu chrześcijan nie realizuje Bożego przeznaczenia dla ich życia, ponieważ są zbyt zajęci uszczęśliwianiem innych. Świat jest pełen ludzi, którzy myślą, że wiedzą lepiej, co powinieneś robić ze swoim życiem.

Lecz Biblia naucza nas, że będziemy tłumaczyć się ze swojego życia jedynie przed Bogiem, nie zaś przed kimkolwiek innym. Jeśli więc do tej pory nie zacząłeś żyć w sposób, który pozwoli ci stanąć przed Nim bez wstydu, to wiedz, że musisz zacząć to robić. Czy masz w sobie dość odwagi, aby podążać za głosem serca, a nie za głosem tłumu? Czy potrafisz skupić się na obranym celu, nawet wtedy, gdy ktoś próbuje cię od niego odciągnąć?

Ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy czekają, aż jakaś rzecz się wydarzy, i tych, którzy sprawiają, że te rzeczy się zdarzają. Bóg powołał cię do tego, abyś działał na rzecz Jego Królestwa – nie uciekaj od tego.

Musisz żyć, znając swoje zadanie do wykonania. Musisz mieć świadomość celu. Nie czekaj, aż ktoś zacznie coś robić, a ty będziesz mógł dołączyć do tłumu. Rozpal w sobie ogień działania dla Boga, podejmij decyzję i bierz się do pracy!

Modlitwa

Panie, chcę żyć tak, aby sprawiać przyjemność Tobie, a nie innym ludziom. Śmiało wkraczam na drogę przeznaczenia, którą dla mnie wyznaczyłeś. Nie będę siedzieć biernie, ale poświęcę swoje życie, aby osiągnąć Twoje cele. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon