Podążaj za cichymi podszeptami Boga

Podążaj za cichymi podszeptami Boga

„Twoje uszy usłyszą słowa rozlegające się za tobą: To jest droga, idźcie nią!, gdybyś zboczył na prawo lub na lewo”. Ks. Izajasza 30:21 (BT)

 Duch Święty nie ustaje w pragnieniu prowadzenia nas w życiu, lecz czasami jesteśmy tak pochłonięci jakimiś „ważnymi” sprawami, że nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak często On do nas przemawia, codziennie nawołując nas cicho, czego nasze uszy nie słyszą.

Pewnego razu byłam w drodze do domu. Chciałam odsapnąć i napić się filiżanki kawy, kiedy poczułam silną potrzebę skontaktowania się z moją i zapytania jej, czy również ma ochotę na ten trunek. Kiedy tylko zadałam jej to pytanie, odpowiedziała: „Właśnie myślałam sobie, że mam wielką ochotę na filiżankę dobrej kawy”.

Jak zauważyłeś, Bóg chciał zaspokoić pragnienie jej serca i pragnął się mną posłużyć. Nie usłyszałam żadnego głośnego głosu, nie objawił mi się anioł ani nie miałam widzenia. Po prostu miałam wewnętrzne poczucie, które podpowiedziało mi, że powinnam zaproponować jej filiżankę kawy.

W taki sam sposób Bóg chce błogosławić różnych ludzi w twoim życiu. Gorąco cię zachęcam, byś uwrażliwił swoje serce na Boży głos. Kieruj się cichymi podszeptami. Pan przemówi do twojego serca i poprowadzi cię drogą, która jest ci przeznaczona.

Modlitwa

Duchu Święty, postanawiam, że od dziś będę wyciszać się na tyle, by móc usłyszeć Twoje ciche podszepty. Pokazuj mi, jak mogę błogosławić innych ludzi. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon