Wysoki koszt marnego życia

Wysoki koszt marnego życia

„Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?”. Ew. Mateusza 16: 26 (BT)

Szatan próbuje kusić nas życiem na niskim poziomie, lecz Bożym zamysłem dla nas jest coś większego. Jednym z największych błędów, jakie możemy popełnić, jest samozadowolenie i myślenie, że to, co mamy teraz jest wystarczające. Postawa niskich oczekiwań zatrzymuje nas w martwym punkcie, ponieważ Bóg może uczynić przez nas tylko to, w co wierzymy i do czego dążymy.

Bądź ostrożny, aby nie utknąć duchowo w tym „wystarczającym” miejscu. Ja nie chcę być przeciętnym sługą, ponieważ nie służę przeciętnemu Bogu. Bóg jest Bogiem doskonałości, a ja chcę podążać Jego przykładem. I tak jak mówi powyższy cytat, możemy zyskać wszystko, co oferuje nam świat, a ostatecznie zostać pozbawionym błogosławionego życia, które ma dla nas Pan.

Życie na niskim poziomie jest kosztowne. Nic nie jest warte pozbawienia się tego cudownego, pełnego pokoju, radości i sprawiedliwości świętego życia, które możemy mieć w Chrystusie, na ziemi. Jeśli spędzasz życie, broniąc się przed Bożą wolą i żyjąc na własną modłę, to wiedz, że twoja egzystencja jest jałowa.

Bóg chce ci błogosławić, ale nie chce, byś próbował dostarczyć sobie tych błogosławieństw na własną rękę. On nie chce, żebyś szukał jakichś rzeczy albo wywyższał te rzeczy ponad Niego. Pamiętaj, że jeśli priorytetem będzie dla nas szukanie Boga i Jego królestwa, wszystkie błogosławieństwa, które On dla nas przechowuje, spłyną na nas. To dopiero prestiżowe życie!

Modlitwa

Boże, nie chcę spocząć na laurach, żyjąc na niskim poziomie. Pomóż mi skupić swoją uwagę na Tobie, abym mógł żyć w wyjątkowy sposób, jaki już dziś oferuje Twoje Królestwo. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon