Wybieraj lepsze myśli i zbieraj lepszy plon życia

Wybieraj lepsze myśli i zbieraj lepszy plon życia

„Życie i śmierć są w mocy języka, [jak] kto go lubi [używać], tak i spożyje zeń owoc”. Ks. Przysłów 18: 21 (BT)

Powyższy fragment Pisma wyraźnie nam mówi, że życie i śmierć są w mocy słów, które wypowiadamy. Nauczenie się sprawowania kontroli nad swoimi ustami jest niezwykle ważne, ale musimy się upewnić, że zrobiliśmy to we właściwy sposób.

Mam wrażenie, że niektórzy ludzie próbują panować nad swoim językiem, ale nie robią nic ze swoimi myślami. Przypomina to wyrywanie zewnętrznej części chwasta… lecz dopóki korzeń wciąż tkwi w glebie, chwast zawsze będzie odrastać. Nigdy nie zapanujesz nad swoją mową, jeśli wcześniej nie nauczysz posłuszeństwa swojego umysłu.

Nasz umysł jest ustawicznie kuszony przez niewłaściwe myśli, ale nie musimy ich przyjmować. Mamy wybór! Możemy celowo wybierać właściwy sposób myślenia, dzięki czemu będziemy mogli zapanować nad swoją mową.

Możesz wybrać życiodajne myśli, słuchając, czytając, myśląc i mówiąc o Bogu i Jego Prawdzie. Usta mówią z obfitości serca, więc kiedy wypełnisz się dobrymi, pozytywnymi, potężnymi i życiodajnymi myślami od Boga, twoje słowa dorównają twoim myślom.

Modlitwa

Duchu Święty, chcę odmienić swoje myśli, tak, aby moje słowa były życiodajne. Pomóż mi wypełnić swój umysł Twoją Prawdą, dzięki czemu moja mowa będzie odwzorowaniem Twojej postawy. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon