Ježiš, tvoj Princ pokoja

Ježiš, tvoj Princ pokoja

Pokoj vám zanechávam, svoj [vlastný] pokoj vám dávam, nie ako svet dáva, vám ja dávam. Nech sa vám nermúti srdce a nestrachuje! [Prestaňte sa nechať rozrušovať a vyrušovať; nedovoľte, aby ste boli ustráchaní, zastrašovaní, zbabelí a nepokojní.] JÁN 14:27

Keď sme všetci vystresovaní, zvyčajne sa snažíme eliminovať veci, ktoré spôsobujú naše problémy. Avšak, zdrojom stresu v skutočnosti nie sú naše ťažkosti, okolnosti alebo situácie. Stres príde vtedy, ak k riešeniu problémov pristupujeme skôr z pohľadu sveta, ako z pohľadu viery v Ježiša Krista, Princa pokoja.

Bola to Ježišova krv, ktorá vykúpila náš pokoj. Pokoj je pre nás dar od Neho, ale musíme byť ochotní zmeniť svoj prístup k životu. Nemôžeme mať úzkosť, frustráciu, zatrpknutosť, spory, pohoršenia, prípadne prísne zákonnické postoje a zároveň si užívať Boží pokoj.

Aj keď budeme mať problémy, ktoré sú znepokojujúce a musíme sa s nimi nejak vysporiadať, môžeme mať Ježišov pokoj, pretože On premohol svet a zobral svetu moc nám ubližovať (Ján 16:33). Zanechal nám moc „zakázať“ samým sebe „byť vyrušovaní a rozrušovaní“! Pokoj je k dispozícii, stačí sa len rozhodnúť!

Princ pokoja, Ježíš, ktorý žije v tých, ktorí Ho prijali, pozná a zjaví nám konkrétne skutky, ktoré máme v každej situácii urobiť, aby nás priviedol k pokoju.


Je úplne úžasné, čo všetko dokážeme v Kristovi, ak žijeme aspoň jeden deň v Jeho pokoji.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon