Božie myšlienky nie sú ľudskými myšlienkami

Božie myšlienky nie sú ľudskými myšlienkami

„Lebo moje myšlienky nie sú vašimi myšlienkami ani moje cesty nie sú vašimi cestami, hovorí Hospodin.“ (IZAIÁŠ 55:8)

Raz za mnou prišiel náš syn Dávid, ktorý vedie našu svetovú misiu s prosbou o radu, koho prijať na určitú pracovnú pozíciu. Cítil, že Boh chce, aby ponúkol prácu niekomu, koho by si prirodzene nevybral. Pokúsil sa obsadiť túto pracovnú pozíciu niekoľkými zdanlivo kvalifikovanými ľuďmi, ale každý z nich prácu odmietol. Povedal: „Zdá sa, že Boh chce, aby tam bola osoba, ktorú by som si ja nikdy nevybral.“

Boh v dnešnom verši hovorí: „Moje myšlienky nie sú vašimi myšlienkami, ani moje cesty nie sú vašimi cestami…“ (Izaiáš 55:8). Osoba, ktorú Boh dal do Dávidovho srdca, bola jedinou, koho táto práca skutočne zaujímala. Vedeli sme, že toto je ďalší príklad toho, ako nám Boh pomáha, aby sme Ho počuli skrze otvorené a zatvorené dvere. Boh nie vždy dáva prácu alebo úlohu najkvalifikovanejšej osobe. Často je oveľa dôležitejší postoj srdca človeka, než skúsenosť alebo kvalifikačné schopnosti, špeciálne na pozíciách v službe.

Zistila som, že to, čo sa Boh rozhodne urobiť, nám nie vždy dáva zmysel a nie vždy to zapadá do našich úvah. Naša myseľ nie vždy rozumie duchovnému vedeniu od Boha. Jeho myšlienky sú skutočne nad našimi myšlienkami! Všetky Jeho cesty sú správne.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Nechaj sa viesť Duchom a nebuď vedený svojou hlavou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon