Staraj sa o svoje telo

Staraj sa o svoje telo

Lebo ste vykúpení za veľkú cenu [draho kúpení a vyplatení, učinení Jeho]. Nože tedy oslavujte Boha svojím telom a svojím duchom, čo je oboje Božie. – 1.KORINŤANOM 6:20

Niektorí z nás sa nenaučili milovať svoje telo dostatočne na to, aby sa o neho starali. Aby sme to zmenili, musíme konfrontovať tri najväčšie prekážky zdravého života.

Nevieme, ako sa starať o svoje telo. Zlé diéty, dezinformácie a rýchle občerstvenie zmiatli ľudí v tom, čo je prospešná diéta a ako sa stravovať správne a v náležitom množstve.

Náš pohľad na telo je skreslený médiami a reklamou. Sme bombardovaní nedosiahnuteľnými ideálmi krásy, zatiaľ čo obezita je taká rozšírená, že sa takmer považuje za normálnu. Potrebujeme nanovo objaviť, ako vyzerá zdravý človek.

Cvičenie je takmer zastarané. Vymysleli sme toľko vymožeností, až často žijeme úplne bez pohybu. Nikam nechodíme peši, pokiaľ nemusíme! Pravdou však je, že veľká časť nášho zdravého životného štýlu závisí od telesného cvičenia.

Ak zápasíš s týmito prekážkami, rozhodni sa dnes, že sa nenecháš poraziť. Boh nám hovorí, aby sme dobre zaobchádzali s našimi telami a On nám s tým vždy pomôže. Rozhodni sa spoliehať na Božiu silu a žiť zdravším životným štýlom.


Modlitba

Bože, chcem Ťa ctiť aj tým, že sa budem starať o svoje telo a žiť zdravo. Verím, že môžem urobiť zmeny prostredníctvom Tvojej moci, ktorá vo mne pôsobí.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon