Obeť v manželstve

Obeť v manželstve

Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a keby som nemal lásky, bol by som cvendžiacim kovom alebo zvučiacim zvonom. – 1.KORINŤANOM 13:1

Na začiatku nášho manželstva ma Boh musel vyučiť, že skutočne milovať Dava znamená, že niekedy sa musím obetovať. Dovtedy bolo všetko podľa mňa a bola som podobná tomu hlasnému zvonu spomenutému v 1.Korinťanom 13:1.

Láska je najvyššia forma zrelosti. Často si vyžaduje obetný dar. Ak si láska nevyžaduje nejaký druh obete z našej strany, pravdepodobne toho druhého veľmi nemilujeme. Ak naše skutky sú bez obete, pravdepodobne len reagujeme na ich pekné činy alebo jednoducho predstierame, že sme milí, aby sme získali nad nimi nejakú kontrolu.

Je dôležité pochopiť, že pravá láska dáva sama seba. Takže, tvoje rozhodnutia by mali byť vždy v záujme tvojho partnera. Keď to robíš, vzdávaš sa seba.

Božou túžbou pre manželov a manželky je milovať sa navzájom obetavo a bezpodmienečne. To znamená, že nie vždy bude tak, ako ty chceš. Dobrou správou je, že ak manžel a manželka obetujú svoje sebecké túžby, budú mať víťazoslávne manželstvo!


Modlitba

Bože, chcem vo svojom manželstve kráčať v pravej láske. Rozhodujem sa dnes, že nebudem vždy presadzovať svoj vlastný názor, ale budem ochotný/á obetovať sa pre svojho manžela/manželku.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon