Dovoľ Duchu Svätému, aby ťa zobral od „činenia“ k „bytiu“

Dovoľ Duchu Svätému, aby ťa zobral od „činenia“ k „bytiu“

Ale prijmete moc (schopnosť, efektívnosť, silu) Svätého Ducha, ktorý prijde na vás, a budete mi svedkami… až do poslednej (po posledné hranice) končiny zeme. – SKUTKY 1:8

Pamätám si na čas, keď som bola znovuzrodenou kresťankou, ktorá sa aktívne zapájala do cirkevného života, ale nevíťazila som nad svojimi problémami. Myslela som si, že ak som sa správala ako kresťanka a vyzerala som, že tak aj činím, tak budem šťastná. Ale činenie správnych vecí nestačilo, potrebovala som zmenu svojho vnútra.

Skutky 1:8 hovoria o prijatí Božej moci, aby sme boli Jeho svedkami. Všimni si, že sa tu nehovorí o svedčení, ale o tom byť svedkom. Činiť je niečo iné ako byť. Môj zovňajšok bol uhladený, ale moje vnútro bolo troskou. Príliš často môj vnútorný nepokoj vybuchol a potom každý zbadal, že som nebola takou, akou som sa javila.

Vďaka Bohu som došla do bodu, keď som zúfalo túžila po tom, že Boh sa bude pohybovať v mojom živote a vedela som, že musí existovať niečo viac, než len to, čo som zažila vo vzťahu s Ním. Ako som volala k Nemu v modlitbe o pomoc, dotkol sa ma mocným spôsobom a vyliatie Svätého Ducha mi dalo ozajstnú lásku k Bohu a Jeho Slovu ako nikdy predtým. Už som to viacej nefalšovala.

Povzbudzujem ťa, aby si aj ty prijal tú istú moc Ducha Svätého. Dovoľ Mu, aby ťa zobral od „činenia“ k „bytiu“.


Modlitba

Duchu Svätý, daj mi Svoju Moc, aby som mohol prejsť od „činenia“ k „bytiu“. Chcem ťa milovať a nasledovať Ťa z podstaty toho, kým som.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon