Boh je naším zdrojom, nie svet

Boh je naším zdrojom, nie svet

No, [Boh] ten, ktorý dáva semä sejúcemu a chlieb na pokrm, dá a rozmnoží vaše [zdroje] semeno a dá rásť plodom vašej spravedlivosti [ktorá sa prejavuje v aktívnej dobrote, láskavosti a dobročinnosti]. – 2.KORINŤANOM 9:10

Boží finančný systém nie je taký, ako svetový systém. Bez ohľadu na to, čo sa okolo nás deje, nemusíme sa báť, pretože Boh nás miluje.

Kým svetový finančný systém je často nestabilný, Božia láska sa nikdy nemení a je naším pevným základom v živote. Môžeme mať istotu, že čokoľvek sa deje, Boh nám chce pomôcť a vyjde nám v ústrety, aby naplnil naše bežné, každodenné potreby. Druhá Korinťanom 9:10 zdôrazňuje, že Boh sa postará o naše potreby a nasýti nás chlebom.

Boh je Jediný, ktorý napĺňa naše potreby. Naše zamestnanie nie je naším zdrojom – je ním Boh. Takže, keď naše pracovné miesta a investície zaniknú, nemusíme sa cítiť beznádejne, pretože Boh nie je obmedzený. Môže sa o nás postarať inými spôsobmi, ktoré si ani nedokážeme predstaviť, ba ani vopred naplánovať.

Matúš 6:26 nás uisťuje, že ak sa Boh stará o vtáky, môžeme veriť, že sa postará aj o nás. Veríš Bohu, že sa môže aj o teba postarať?


Modlitba

Bože, ďakujem Ti, že si verný, dôveryhodný zdroj a zabezpečuješ všetko, čo potrebujem. Bez ohľadu na to, čo sa stane, spolieham sa na Teba, že len Ty sa postaráš o moje potreby.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon